Agresywny napad na pocztę we Wrocławiu zakończony aresztowaniem 33-letniego mężczyzny

Agresywny napad na pocztę we Wrocławiu zakończony aresztowaniem 33-letniego mężczyzny

Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, udało się zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o brutalny napad na urząd pocztowy. Sprawca, uzbrojony w paralizator, zaatakował dwie pracownice placówki i zabrał pieniądze z kasy. Przy próbie ucieczki, uzbrojony w łańcuch, zaatakował również pracownika ochrony. Tymczasowe aresztowanie wynosi 3 miesiące, natomiast podejrzanemu grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

Napad miał miejsce 10 maja w urzędzie pocztowym we Wrocławiu. Napastnik pod osłoną maski wszedł do budynku, użył paralizatora, by wyeliminować dwie pracownice, po czym dosięgnął pieniędzy z kasetki. Uciekając z miejscem przestępstwa, spróbował również zaatakować pracownika ochrony łańcuchem, aby utrzymać kontrolę nad skradzionymi pieniędzmi.

Wiadomość o incydencie natychmiast dotarła do wrocławskiej policji. W odpowiedzi na zgłoszenie, skierowane zostały liczne siły policyjne, w tym funkcjonariusze prewencyjni i operacyjni. Dzięki intensywnym działaniom policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej i Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, udało się ustalić miejsce pobytu podejrzanego.

Kilka godzin po zdarzeniu policjanci przeprowadzili akcję zatrzymania, w wyniku której 33-letni mężczyzna został aresztowany jako domniemany sprawca napadu. U zatrzymanego znaleziono przedmioty użyte podczas napadu, takie jak paralizator, różne narzędzia oraz części odzieży. Skradzione pieniądze zostały również odzyskane przez funkcjonariuszy.

Przypadki napadów na placówki pocztowe nie są dla podejrzanego niczym nowym – jest on powiązany z innymi podobnymi przestępstwami, co zostanie zweryfikowane w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego.