Awaria budynku na Murarskiej we Wrocławiu: Ewakuacja i przerwa w dostawie prądu

Awaria budynku na Murarskiej we Wrocławiu: Ewakuacja i przerwa w dostawie prądu

Na ulicy Murarskiej we Wrocławiu doszło do załamania struktury niewykorzystywanego obiektu. Ze względu na powstałe zagrożenie, służby zdecydowały o ewakuacji 18 osób zamieszkujących budynki sąsiednie. Inspektor nadzoru budowlanego zarządził także czasowe odcięcie dostaw prądu.

Młodszy kapitan Damian Górka, będący rzecznikiem prasowym wrocławskiej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, potwierdził te informacje. Wyjaśnił, że wiadomość o uszkodzeniach konstrukcyjnych budynku nadeszła przed godziną dziewiątą rano. Obiekt ten od pewnego czasu nie jest użytkowany, więc nie ma doniesień o jakichkolwiek ofiarach. Na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego, który zadecydował o konieczności przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców z sąsiednich budynków. Działania służb, które miały na celu zabezpieczenie obszaru zdarzenia, zostały zakończone około godziny dwunastej – poinformował młodszy kapitan Górka.

Rzecznik prasowy policji we Wrocławiu dodał, że ze względu na bezpieczeństwo ewakuowano 18 osób z okolicznych budynków. Osoby te nie będą mogły wrócić do swoich mieszkań najwcześniej do poniedziałku.