Incydent na Autostradzie A4 pod Wrocławiem: Dwie osoby ranne i utrudnienia w ruchu

Incydent na Autostradzie A4 pod Wrocławiem: Dwie osoby ranne i utrudnienia w ruchu

Na autostradzie A4, w pobliżu Wrocławia, doszło do poważnego incydentu drogowego pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice. W wyniku zderzenia busa z pojazdem ciężarowym, dwie osoby odniosły obrażenia. Zgłoszenie o zdarzeniu spowodowało duże utrudnienia w ruchu, z jezdnią prowadzącą do Wrocławia całkowicie zamkniętą, a jeden pas w kierunku Zgorzelca – częściowo.

Jedna godzina po zdarzeniu utworzył się korek o długości 10 kilometrów. Ekipy ratunkowe podjęły intensywne działania w celu usunięcia skutków wypadku, jednak przewiduje się, że komplikacje w ruchu mogą trwać nawet do pięciu godzin. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zalecają korzystanie z alternatywnych tras objazdowych, aby uniknąć tego obszaru.

Zator drogowy wytworzony przez incydent miał znaczny wpływ na ruch na autostradzie. Na odcinku około 10 km, kierowcy doświadczyli znaczących opóźnień. Na węźle Kostomłoty zator sięgał 3,5 km. Przedstawiciele GDDKiA kontynuują monitorowanie sytuacji i będą informować o wszelkich zmianach.