Koleje Dolnośląskie wprowadzają ekspresowe letnie połączenia do Świnoujścia

Koleje Dolnośląskie wprowadzają ekspresowe letnie połączenia do Świnoujścia

Letnie usługi transportowe Kolei Dolnośląskich już ruszyły, oferując pasażerom najszybszy dostęp do nadmorskiego miasta Świnoujście z Dolnego Śląska. Zgodnie z informacją od przewoźnika, podróż zajmie 5 godzin i 13 minut, co jest o ponad godzinę szybciej w porównaniu do bezpośrednich połączeń Intercity.

Dodatkowo, Koleje Dolnośląskie ogłosiły w oficjalnym komunikacie rozpoczęcie letniej weekendowej komunikacji z Wrocławia do Świnoujścia. Podróż rozpoczyna się w każdą sobotę podczas sezonu wakacyjnego z Wrocławia Głównego o 6:44 rano, natomiast powrotny kurs z Świnoujścia odbywa się w każdą niedzielę o 14:48.

Z okazji Dnia Wojska Polskiego, upamiętnianego 15 sierpnia, pociągi Kolei Dolnośląskich będą kursować w obie strony. Ostatni kurs letni zaplanowany został na 1 września, kiedy to pociąg opuści Świnoujście w kierunku Wrocławia.

Należy podkreślić, że jest to najszybsza trasa z Dolnego Śląska do Świnoujścia, pozwalająca dotrzeć nad morze w 5 godzin i 13 minut – to o ponad godzinę szybciej niż standardowe bezpośrednie połączenia Intercity. Podróż powrotna będzie natomiast trwała o siedem minut dłużej. W trakcie podróży pociąg będzie zatrzymywał się na stacjach Szczecin Dąbie i Międzyzdroje w województwie zachodniopomorskim.