Malownicze winnice nieopodal Wrocławia

Malownicze winnice nieopodal Wrocławia

Aleksandra Papierkowska z czułością nazywa Wzgórza Trzebnickie małą Toskanią, niedaleko Wrocławia. Nietrudno zrozumieć, dlaczego tak je nazywa, bo w słoneczny dzień sceneria jest uderzająco podobna do tej z południa Europy. Mimo że przepiękne wzgórza znajdują się zaledwie 30 km od stolicy Dolnego Śląska, to wciąż jest to obszar stosunkowo mało uczęszczany. Zamieszkują go głównie mieszkańcy miast, którzy przyjeżdżają tu na krótkie wypady z dala od rodzinnego miasta.

Wzgórza Trzebnickie pod Wrocławiem to dla Aleksandry Papierkowskiej swoista wersja Toskanii. Fotografka, która również mieszka we Wrocławiu, znajduje tu wszystkie potrzebne inspiracje w malowanych słońcem krajobrazach oraz sadach, gajach i winnicach.

Wał Trzebnicki, odcinek o długości 200 kilometrów, ma swój szczyt w Kobylej Górze, która ma 284 metry nad poziomem morza, natomiast najwyższym punktem na Wzgórzach jest Farna Góra, mająca 257 metrów nad powierzchnią. Oprócz tego w okolicy znajdują się liczne zabytki i szlaki do wędrówek. Będąc w pobliżu Wrocławia, poleca się również odwiedzenie Małej Toskanii.