Milionowe wsparcie na modernizację ul. Krzykowskiej w Czernicy!

Milionowe wsparcie na modernizację ul. Krzykowskiej w Czernicy!

Wójt Gminy Czernica, Jarosław Jagielski, oraz Wojewoda Dolnośląska, Anna Żabska, podpisali umowę, która zapewnia finansowe wsparcie dla ważnej inwestycji drogowej w Dobrzykowicach. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, Gmina Czernica otrzymała imponujące 1 724 057 zł na realizację projektu „Przebudowa ul. Krzykowskiej nr 123407D”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 3 448 114 zł, a modernizacja obejmie rozbudowę 0,871 km drogi.

Transformacja infrastruktury lokalnej

Modernizacja ul. Krzykowskiej przyniesie wiele korzyści mieszkańcom. Ulica zyska nową szerokość do 6 metrów, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się. Projekt przewiduje także instalację nowoczesnego oświetlenia ulicznego, które poprawi widoczność w godzinach nocnych oraz budowę chodników po obu stronach drogi, co wzmocni bezpieczeństwo pieszych, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

Poprawa bezpieczeństwa i dostępności

W ramach inwestycji wprowadzone zostaną cztery wyniesione przejścia dla pieszych, które zmuszą kierowców do ograniczenia prędkości, co znacząco poprawi bezpieczeństwo na drodze. Planowane są również cztery nowe przystanki autobusowe, co zwiększy dostępność i komfort korzystania z transportu publicznego. Dodatkowo, utwardzenie poboczy podniesie komfort użytkowania drogi, co z pewnością docenią mieszkańcy.

Realizacja tej inwestycji nie tylko poprawi infrastrukturę drogową, ale również wpłynie na codzienne życie mieszkańców, podnosząc standardy bezpieczeństwa i wygody podróży. Dzięki zaangażowaniu wielu stron, projekt ten jest kluczowym elementem rozwoju Gminy Czernica, który przyczyni się do ogólnego polepszenia jakości życia w regionie.

Źródło: facebook.com/UGCzernica