Na wrocławskie jagodno dojedziemy autobusem, tramwaj jeszcze nie jest gotowy

Na wrocławskie jagodno dojedziemy autobusem, tramwaj jeszcze nie jest gotowy

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ogłosił niedawno w tweecie otwarcie ofert na buspas Jagodno. Tramwaj będzie wymagał jeszcze dalszych inwestycji, ale będzie dofinansowany przez polski rząd. Więcej informacji na razie nie ma.

Wrocławska dzielnica Jagodno to jeden z najprężniej rozwijających się obszarów miasta. Jedną z obietnic wyborczych Jacka Sutryka była budowa tam linii tramwajowej. Aby złagodzić problemy osób, które utknęły w korkach, pas dla autobusów jest rozwiązaniem tymczasowym i przejściowym. Linia tramwajowa na Jagodno była obiecywana od lat, ale nic się w tej sprawie nie działo. Teraz jednak zamiast linii tramwajowej będzie korytarz autobusowy. Zgodnie z zapowiedzią Jacka Sutryka w mediach społecznościowych, przetargi na tę inwestycję są już otwarte.

Jacek Sutryk pisze na Facebooku, że najpierw zostanie wybudowana magistrala, a docelowo po tym terenie będzie mógł jeździć tramwaj. Nie ma informacji dotyczących liczby otrzymanych ofert ani kwoty, o którą chodzi. Miasto otrzyma 65 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych – Polish Deal na budowę 2,5-kilometrowego korytarza autobusowego po zachodniej stronie ulicy Bardzkiej i Buforowej.