Niedozwolony manewr kierowcy volkswagena na ul. Krakowskiej prowadzi do kolizji z autobusem MPK

Niedozwolony manewr kierowcy volkswagena na ul. Krakowskiej prowadzi do kolizji z autobusem MPK

21 lutego, środa, na ulicy Krakowskiej miało miejsce niecodzienne zdarzenie drogowe, w którym brał udział autobus MPK oraz samochód osobowy. Kierujący fioletowym volkswagenem nieprawidłowo wjechał na buspas, co skutkowało kolizją z komunikacją miejską.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 11 rano w bliskim sąsiedztwie dwóch stacji benzynowych znajdujących się przy ul. Krakowskiej.

Z przeprowadzonych przez funkcjonariuszy policji ustaleń wynika, że kierowca fioletowego volkswagena, poruszając się w stronę ul. Opolskiej, zdecydował się na niedozwolone wjechanie na buspas prowadzący do centrum miasta. To właśnie tam doszło do zderzenia z autobusem należącym do linii 114.

Kierujący samochodem osobowym został ukarany mandatem za swoje nieodpowiednie zachowanie. Musiał również oddać dowód rejestracyjny swojego pojazdu, ze względu na poważne uszkodzenia mechaniczne jego auta spowodowane w wyniku kolizji.

Sytuacja na szczęście nie miała tragicznego finału – żadna z osób znajdujących się na miejscu zdarzenia nie doznała obrażeń. Obecnie ruch na ul. Krakowskiej jest już płynny, bez żadnych utrudnień.