Okazuje się, że na Dolnym Śląsku to kierowcy zaskoczyli zimę, a nie na odwrót!

Okazuje się, że na Dolnym Śląsku to kierowcy zaskoczyli zimę, a nie na odwrót!

Mieszkańcy Dolnego Śląska informowali niedawno, 22 listopada 2022 roku o śliskich drogach. Szczególnie na wyżej położonych terenach w okolicach Kamiennej Góry, Boguszowa – Gorc, Jeleniej Góry, czy Kłodzka, na wielu drogach sytuacja była dziś rano trudna. Wielkie brawa należą się mieszkańcom Starego Węglińca koło Zgorzelca, którzy pokonali zimę i ucieszyli kierowców!

W ostatnich kilku dniach w wielu miastach na Dolnym Śląsku panują oblodzone warunki. Tej zimy było ślisko, dlatego należy zachować ostrożność. W niektórych miastach, takich jak Lubin, Głogów czy Legnica, doszło nawet do opadów śniegu. Kłodzko, Wałbrzych i Jelenia Góra, a także Lubin, Głogów i Legnica zostały przykryte białym puchem. Kierowcom od kilku dni przeszkadzają mroźne poranki. Rano muszą skrobać lód i odmrażać swoje pojazdy. Powinni jednak mieć świadomość, że wiele dróg na Dolnym Śląsku jest oblodzonych i nie będą posypywane solą ani piaskiem. Policja na swoich portalach i w mediach ostrzega zmotoryzowanych o ostrożnej jeździe, pokazując zdjęcia skutków jazdy, gdy jest ślisko.

Policja w Wałbrzychu cały czas eliminuje zmotoryzowanych, którzy w rażący sposób nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego związanych z jazdą z niedostosowaną prędkością i zbyt szybką jazdą. Niedawno w Cieszowie dachował samochód, powodując potencjalnie niebezpieczną sytuację. W zdarzeniu brał udział kierowca pojazdu osobowego, który pochodził z powiatu jaworskiego i nie posiadał prawa jazdy. Na szczęście nikt nie został poszkodowany – mówi Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Mieszkańcy Starego Węglińca na Dolnym Śląsku zaskoczyli w tym sezonie drogowców i kierowców zimą. Drogowcy i kierowcy zostali w tym roku zaskoczeni przez zimę w wielu miastach i powiatach na Dolnym Śląsku. Wielu dopiero teraz decyduje się na zmianę letnich lub zużytych opon na nowe zimowe. A na ulicach nie brakuje piaskarek. Tym większe brawa należą się mieszkańcom Starego Węglińca koło Zgorzelca, którzy ku uciesze kierowców sami odśnieżali oblodzoną drogę. Bohaterowie, którzy zaskoczyli kierowców i drogowców to Arkadiusz Kocot z firmy PHU Audax, jego brat Łukasz Kocot (strażak ochotnik z OSP Węgliniec) oraz ich sympatyczni koledzy.