Pięć złotych medali

Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków

Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków

Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków. Łącznie członkowie Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin wrócili z mistrzostw Polski z siedmioma medalami. W tamten weekend miała miejsce rywalizacją w Katowicach a wszystko to w ramach mistrzostw Polski open, juniorów młodszych i Metropolia Cup.

Patryk Sypień – pięciokrotny mistrz

Patryk Sypień wygrał wszystkie walki, w jakich wziął udział, dlatego udało mu się po raz piąty zdobyć tytuł mistrza Polski (kategoria open). Ten mieszkaniec Wrocławia okazał się bezkonkurencyjny w starciu ze swoimi rywalami. Złoty medal zdobył także Mateusz Podstawka, a chodzi tu o złoty medal juniorów. Brał udział w rywalizacji w przedziale wiekowym 14-15 lat, w której brał udział także Wrocławianin Aleksander Olszewski. On z kolei wywalczył brązowy medal. Niestety miał małe potknięcie w walce półfinałowej, choć zapału i talentu nie można mu odmówić.

Sportowcy z wrocławskiego klubu zdobyli także trzy złote medale w Metropolia Cup, a zwycięzcami okazali się Czarek Sypień, Danyło Rudakow i Sasza Bezzubczenko. Inny członek drużyny, Ksawery Malicki, również wziął udział w tych zawodach i udało mu się zająć trzecie miejsce.

Pięć złotych medali mimo niesprzyjających warunków

Wszyscy wiemy, że pandemia koronawirusa utrudniła wiele sfer ludzkiego życia. Dotyczy to również sportowców, dlatego karatecy z wrocławskiego klubu musieli wziąć to pod uwagę. Podczas zawodów trzeba było zorganizować godzinną przerwę, aby przewietrzyć sale. Mimo to naszym zawodnikom udało się świetnie wyjść z opresji i tak oto przywieźli z Katowic pięć złotych medali.