Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków

Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków

Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków

Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków. Łącznie członkowie Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin wrócili z mistrzostw Polski z siedmioma medalami. W tamten weekend miała miejsce rywalizacją w Katowicach a wszystko to w ramach mistrzostw Polski open, juniorów młodszych i Metropolia Cup.

Patryk Sypień – pięciokrotny mistrz

Patryk Sypień wygrał wszystkie walki, w jakich wziął udział, dlatego udało mu się po raz piąty zdobyć tytuł mistrza Polski (kategoria open). Ten mieszkaniec Wrocławia okazał się bezkonkurencyjny w starciu ze swoimi rywalami. Złoty medal zdobył także Mateusz Podstawka, a chodzi tu o złoty medal juniorów. Brał udział w rywalizacji w przedziale wiekowym 14-15 lat, w której brał udział także Wrocławianin Aleksander Olszewski. On z kolei wywalczył brązowy medal. Niestety miał małe potknięcie w walce półfinałowej, choć zapału i talentu nie można mu odmówić.

Sportowcy z wrocławskiego klubu zdobyli także trzy złote medale w Metropolia Cup, a zwycięzcami okazali się Czarek Sypień, Danyło Rudakow i Sasza Bezzubczenko. Inny członek drużyny, Ksawery Malicki, również wziął udział w tych zawodach i udało mu się zająć trzecie miejsce.

Pięć złotych medali mimo niesprzyjających warunków

Wszyscy wiemy, że pandemia koronawirusa utrudniła wiele sfer ludzkiego życia. Dotyczy to również sportowców, dlatego karatecy z wrocławskiego klubu musieli wziąć to pod uwagę. Podczas zawodów trzeba było zorganizować godzinną przerwę, aby przewietrzyć sale. Mimo to naszym zawodnikom udało się świetnie wyjść z opresji i tak oto przywieźli z Katowic pięć złotych medali.

Jeden komentarz o “Pięć złotych medali dla wrocławskich karateków

Comments are closed.