Prokuratura Regionalna we Wrocławiu oskarża kolejne 20 osób w sprawie oszustw podatkowych. Skarb Państwa na skutek ich działalności stracił 8 mln zł

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu oskarża kolejne 20 osób w sprawie oszustw podatkowych. Skarb Państwa na skutek ich działalności stracił 8 mln zł

Kolejny akt oskarżenia o przestępstwa podatkowe wydała Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, tym razem kierując swoje zarzuty przeciwko dwudziestu osobom. Prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie oszustw związanych z podatkami VAT i dochodowym. Twierdzą, że działania podejrzanych spowodowały straty dla Skarbu Państwa rzędu 8 milionów złotych.

Ten akt oskarżenia jest już ósmym dokumentem tego typu, jaki powstał w ramach śledztwa prowadzonego przez prokuratorów z Wrocławia. Śledczy zajmują się sprawą kilku zorganizowanych grup przestępczych, które działały nie tylko na terenie Wrocławia, ale także w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Rzeszowie, a nawet poza granicami kraju. Łącznie w trakcie tego śledztwa oskarżono już 96 osób.

Według informacji zebranych przez śledczych, grupy przestępcze miały specjalizować się w przestępstwach podatkowych. Podejrzani mieli manipulować podatkami VAT i dochodowym, stosując różnego rodzaju metody oszustw.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu w swym oficjalnym komunikacie informuje, że przestępcy zastosowali kilka strategii oszukańczych w celu omijania podatków. Najprostszym z tych mechanizmów było bezpośrednie zamawianie fałszywych faktur VAT od osób zaangażowanych w ten proceder. Zlecenia na faktury mogły być składane osobiście lub telefonicznie, a następnie przestępcy odbierali „opłaty” za ich wystawienie.