Przegrana wrocławskiej Gwardii na wyjeździe w Będzinie

Gwardia Wrocław, zespół siatkarski, doznał pierwszej porażki w trwającym sezonie. Spotkanie z MKS Będzin, rozegrane na wyjeździe, zakończyło się niekorzystnym dla wrocławian wynikiem 1:3.

Niezrażeni przegraną siatkarze Gwardii mieli na swoim koncie dwa wcześniejsze zwycięstwa w tym sezonie. Rozpoczęli od triumfu nad SMS Spała, pokonując rywala 3:0. W następnym meczu, tym razem u siebie, okazali się lepsi od BBTS Bielsko-Biała, kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Niestety, w starciu z Będzinem siła ataku zespołu z Wrocławia okazała się niewystarczająca. Atakujący drużyny gości – Kamil Maruszczyk i Łukasz Lubaczewski – nie byli w stanie wykazać się skutecznością większą niż odpowiednio 35% i 27%.

Mimo to, początek meczu zapowiadał się obiecująco dla Gwardii. Pierwszego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść, a w drugim prowadzili 22:20. Jednak to MKS Będzin okazał się silniejszy w decydujących momentach. Kolejna partia również wydawała się być na korzyść wrocławian, którzy po bloku Godlewskiego prowadzili 20:16. Niemniej jednak, to Będzin przejął kontrolę nad meczem, zwłaszcza w ostatnim secie, który od początku (stosunek punktów 15:5) dominował.