Przywrócenie normalnej działalności na linii kolejowej Świdnica-Wrocław po tragicznym wypadku

Przywrócenie normalnej działalności na linii kolejowej Świdnica-Wrocław po tragicznym wypadku

Polska firma kolejowa ogłosiła, że tory na trasie między Świdnicą a Wrocławiem przez Sobótkę zostały przywrócone do normalnego użytkowania. Prace naprawcze na torowisku trwały ponad 24 godziny, by odbudować szkody spowodowane tragicznym zdarzeniem, które miało miejsce 14 lipca.

W dniu 14 lipca doszło do dramatycznego wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy Sobótką Zachodnią a Bielanami Wrocławskimi. Z przyczyn nieznanych kierujący pojazdem osobowym nie zatrzymał się przed wyposażonym w znak STOP i krzyże św. Andrzeja przejazdem kolejowo-drogowym i wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający pociąg Kolei Dolnośląskich jadący na trasie Sobótka Zachodnia – Wrocław Główny. W wyniku tego spotkania doszło do śmierci jednej osoby znajdującej się w samochodzie.

Następstwem tragicznego wypadku było konieczne wykolejenie szynobusu. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że torowisko doznało uszkodzeń na odcinku długości około 500 metrów. W odpowiedzi na powstałe utrudnienia wprowadzono komunikację zastępczą dla pasażerów dotkniętych tymi zmianami w regularnym rozkładzie jazdy.