Rezerwy Śląska Wrocław zremisowały w pierwszym sparingu przedsezonowym

Podczas swojego inaugurującego sezon sparingowego starcia, drużyna rezerw Śląska Wrocław zdołała wywalczyć remis 2:2 przeciwko Sandecji Nowy Sącz, drużynie, która niedawno spadła z I ligi. Mimo iż Wrocławianie na początku wyszli słabiej z pierwszej połowy gry, przegrywając o dwa gole, zespół odzyskał równowagę na boisku po przerwie dzięki celnym strzałom zawodników Maruszaka i Korcza.

Michał Hetel, nowo mianowany trener wrocławskich trzecioligowców, udzielił wywiadu po meczu. Zaznaczył, że był to ich pierwszy mecz sparingowy po tygodniu intensywnego treningu. Dodał wswoje cele na ten mecz były proste – chciał, aby każdy z graczy miał szansę zagrać przez 45 minut i pokazać swoje umiejętności. Przyznał też, że podczas meczu widział wiele dobrych akcji, ale również elementy, które wymagają poprawy. Trener dał do zrozumienia, że dla wielu młodych zawodników był to doskonały moment, aby pokazać się na tle silnego rywala. Wyraził również opinie, że jego piłkarze w różnych momentach meczu udowodnili swoją zdolność do rywalizacji na takim poziomie rozgrywek.

Następnie trener odniósł się do warunków treningowych zespołu. Poinformował, że w ostatnim tygodniu mieli możliwość przeprowadzenia jednego treningu przy ulicy Oporowskiej oraz na obiekcie Kłokoczyce, gdzie znajduje się sztuczna murawa. Wyraził nadzieję na możliwość prowadzenia treningów na naturalnym boisku Akademii Wychowania Fizycznego w najbliższym czasie. Dodał, że obecnie wszystkie treningi odbywają się we Wrocławiu.