Tragicznie zmarli wrocławscy policjanci po śmierci przekazali swoje organy potrzebującym

Tragicznie zmarli wrocławscy policjanci po śmierci przekazali swoje organy potrzebującym

We Wrocławiu, w poniedziałek, oficjalnie ogłoszono, że dwaj funkcjonariusze policji, którzy zostali tragicznie postrzeleni przez przestępcę, odeszli. Informacja ta była podana na wzruszającej ceremonii pożegnalnej, która odbyła się w miejscowym szpitalu.

Asp. szt. Daniel Łuczyński oraz asp. szt. Ireneusz Michalak, mimo swojej straszliwej śmierci, postanowili nadal pomagać innym – ich narządy zostały przekazane na potrzeby transplantacji.

Maksymilian F., sprawca zdarzenia, zastrzelił obydwóch funkcjonariuszy w piątek, 1 grudnia. W wyniku odniesionych ran, obaj policjanci zmarli.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu przy ulicy Borowskiej odbyła się uroczystość pożegnalna asp. szt. Daniela Łuczyńskiego dzięki gościnności personelu medycznego. Na tej poruszającej ceremonii pojawiło się wielu policjantów, aby symbolicznie „odprowadzić” swojego zmarłego kolegę.

Ciała śp. Daniela Łuczyńskiego i śp. Ireneusza Michalak zostały przetransportowane do oddziału transplantologii, aby mogły uratować życie innych ludzi poprzez oddanie swoich organów. Narządy jednego z funkcjonariuszy pobrano w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, natomiast organy drugiego – w Wojskowym Szpitalu Klinicznym na ulicy Weigla. Zostaną one przekazane osobom, które najbardziej potrzebują przeszczepu. Chociaż policjantów nie ma już z nami fizycznie, to ciągle niosą pomoc innym i ratują ich życie.