Transfery w Śląsku Wrocław: Pozyskanie Tomasza Loski

Transfery w Śląsku Wrocław: Pozyskanie Tomasza Loski

Śląsk Wrocław ma swojego pierwszego bramkarza – Rafała Leszczyńskiego. Jego kontrakt z klubem został niedawno, bo w grudniu, przedłużony i obecnie obowiązuje do końca sezonu 2026/2027. Jednak rezerwowy stróż bramki, Kacper Trelowski, który przyszedł do drużyny na zasadzie wypożyczenia z Rakowa Częstochowa, nie udało się przekonać do siebie głównego trenera Śląska – Jacka Magiery. Klub stoi przed wyzwaniem awansu do europejskich pucharów, dlatego poszukiwania godnego rywala dla Leszczyńskiego trwają.

Niezależny dziennikarz sportowy Bartosz Wieczorek z „TVP Sport” donosi o planach Śląska dotyczących pozyskania na pozycję bramkarza Tomasza Loski. Loska jest 28-letnim zawodnikiem, który od czterech ostatnich sezonów występuje w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. W 2020 roku przeniósł się tam ze swojego poprzedniego klubu – Górnika Zabrze. Śląsk szuka doświadczonego bramkarza w ekstraklasie, a kapitan z Fortuna 1. Ligi wydaje się być silnym kandydatem do rywalizacji z Leszczyńskim o miejsce w bramce.

Interesujący jest fakt, że mimo poszukiwań nowego bramkarza, Śląsk Wrocław ma najlepszą defensywę w obecnym sezonie, tracąc tylko 30 goli w 32 rozegranych meczach. Nie mniej jednak, Loska wydaje się być znakomitym kandydatem do zasilenia szeregów drużyny. Jako bramkarz Bruk-Betu w tym sezonie wystąpił w 27 meczach, a ilość straconych przez niego bramek wynosi 36. Loska ma na swoim koncie również osiem „czystych kont”.

Jak podaje Bartosz Wieczorek, kontrakt Loski z Bruk-Betem kończy się na koniec czerwca. Wszystko wskazuje na to, że zawodnik nie zamierza przedłużać umowy i będzie gotowy do podjęcia nowych wyzwań w innym klubie.