UKS SMS Łódź triumfuje nad Śląskiem Wrocław na boisku piłki nożnej

UKS SMS Łódź triumfuje nad Śląskiem Wrocław na boisku piłki nożnej

Na spotkaniu piłkarskim, które odbyło się jako część dwudziestej kolejki w rozgrywkach ekstraligi, zespół UKS SMS Łódź triumfował nad drużyną Śląska Wrocław, zakończywszy rywalizację z wynikiem 2:0. Wskutek tego zwycięstwa, a także w wyniku przegranej przez APLG Gdańsk z GKS Katowice 1:5, łodzianki mogą być pewne zajęcia co najmniej czwartego miejsca na koniec sezonu.

Pod okiem swojego trenera, Marka Chojnackiego, zawodniczki UKS SMS Łódź nadal walczą o zdobycie trzeciego miejsca, które jest najniższym miejscem na podium. Walka toczy się na odległość z drużyną Czarnych Sosnowiec.

Choć łodzianki pokazały wysoką klasę gry podczas meczu ze Śląskiem Wrocław, ich skuteczność mogła budzić pewne zastrzeżenia. Spotkanie przyniosło wiele sytuacji bramkowych – gdyby zostały one wykorzystane efektywniej, wynik końcowy mógłby być jeszcze korzystniejszy dla łodzianek.

Mecz zakończył się następująco: UKS SMS Łódź kontra Śląsk Wrocław 2:0 (1:0). Pierwsze trafienie zapisała na swoje konto Domin, która w 27 minucie gry wykorzystała karny. Drugiego gola strzeliła Krezyman, trafiając do siatki rywala w 53 minucie.

Drużyna UKS SMS składała się z następujących zawodniczek: Sowalska, Sokołowska, Balcerzak, Zieniewicz, Bałdyga (zmieniona w 46 minucie przez Kolis), Stasiak, Dąbrowska (zmieniona w 82 minucie przez Kowalską), Domin, Majda (zmieniona w 72 minucie przez Maciejko), Filipczak (zmieniona w 88 minucie przez Rohn) oraz Krezyman (również zmieniona w 88 minucie przez Gąsieniec).