Wigilia we Wrocławiu – koronawirus znów psuje plany

Wigilia we Wrocławiu – koronawirus znów psuje plany

Wigilia we Wrocławiu – koronawirus znów psuje plany

Wigilia we Wrocławiu – koronawirus znów psuje plany. Przez cztery lata w miejscu dawnej zajezdni Dąbie, organizowano Wigilię dla osób potrzebujących i samotnych. W tamtym roku liczba osób na Wigilii wyniosła aż 700. Niestety w tym roku nie uda się zorganizować tego wydarzenia ze względu na pandemię koronawirusa. Na szczęście wolontariusze nadal są chętni, aby angażować się w pomoc potrzebującym i już zaczęli przygotowywać paczki żywnościowe.

Wigilia utrudniona

Tego roku w marcu i kwietniu, kiedy przeżywaliśmy tzw. pierwszą falę pandemii, wolontariusze brali się za pakowanie. W hali Czasoprzestrzeni, która stała się na tamten moment centrum załadunkowym, wolontariusze przygotowali ponad 1000 takich paczek żywnościowych. Następnie wysłano je do osób, które przebywały na kwarantannie. Teraz w planach jest powtórzenie tego wspaniałego wyniku w okresie świątecznym.

Każdy może pomóc

Aby pomóc w akcji nie trzeba samemu przygotowywać paczki. Można również złożyć datek za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. O szczegółach można przeczytać na oficjalnej stronie wrocławskiej Cyberprzestrzeni.

Co znajduje się w paczce?

W takiej paczce znajdują się przede wszystkim długo terminowe produkty takie jak ryż, mąka, makaron czy olej. Oprócz tego potrzebujący znajdą w paczce cukier, herbatę, konserwy, kawę czy owoce. Wysyłają datek możemy zapewnić taką właśnie paczkę potrzebującej osobie.