Wizyta Hrabianki Felicitas von Hochberg w wałbrzyskim schronisku dla zwierząt

Wizyta Hrabianki Felicitas von Hochberg w wałbrzyskim schronisku dla zwierząt

Hrabianka Felicitas von Hochberg, prawnuczka słynnej księżnej Daisy, kolejny raz zaszczyciła swoją obecnością Schronisko dla Zwierząt w Wałbrzychu. Jej zaangażowanie w pomoc dla tej placówki sięga 2017 roku. W ciągu ostatnich lat wielokrotnie wspierała schronisko, między innymi przekazując w 2021 roku ponad tonę darów, takich jak karma oraz leki dla podopiecznych schroniska.

Nie tylko materialnym wsparciem dzieli się Hrabianka z wałbrzyskim schroniskiem, ale także aktywnie promuje adopcję czworonogów, aby poprawić ich los. Sama również jest właścicielką psa, którego uratowała znalezionego na śmietniku w Grecji.

Felicitas von Hochberg przebywała w Wałbrzychu przez dziesięć dni. Powodem jej przyjazdu były obchody Roku Księżnej Daisy von Pless – upamiętniające zarówno 150. rocznicę urodzin, jak i 80. rocznicę śmierci najsłynniejszej mieszkańczyni miasta. Uroczystości odbywały się również w Pszczynie, gdzie również zagościła prawnuczka księżnej Daisy. Hrabianka miała również uczestniczyć w wydarzeniu związanym z nadaniem imienia księżnej szkole – Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 5 przy ul. Limanowskiego 12. Ceremonia zaplanowana była na piątek, 26 maja.