Wrocław gospodarzem siódmej edycji Przeglądu Nowego Teatru dla najmłodszych widzów

Wrocław gospodarzem siódmej edycji Przeglądu Nowego Teatru dla najmłodszych widzów

Wrocław po raz kolejny, już siódmy, stanie się miejscem odbywania się Przeglądu Nowego Teatru skierowanego dla młodej widowni. Organizatorzy wydarzenia deklarują, że na scenie zobaczymy najświeższe i najbardziej fascynujące przedstawienia, które pochodzą nie tylko z Polski, ale też z innych krajów. Maria Wojtyszko, pełniąca funkcję kierowniczki literackiej przeglądu, szczegółowo opisuje ofertę:

„Zaplanowaliśmy 17 unikalnych spektakli, które łącznie zostaną zaprezentowane aż 25 razy. Zadbaliśmy o to, aby nasza oferta była dostosowana do różnej grupy wiekowej – od niemowląt, poprzez dzieci przedszkolne i szkolne, aż po nastolatków. Nawet dorośli znajdą coś dla siebie!”

Sloganem tegorocznej edycji Przeglądu jest WY-GRA-MY W TEATRZE. Ten temat ma odnosić się do wielu z zaplanowanych spektakli i podkreślać inspirującą moc teatru. Wyjaśnia to Maja Hermansdorfer-Pstrokońska, koordynatorka przeglądu:

„Naszym celem jest ukazać widzom, jak radzić sobie z otaczającą rzeczywistością. Dotykamy takich tematów jak wojna czy pandemia, ale robimy to w sposób pozytywny. Przekonujemy, że z pomocą pozytywnego nastawienia można wygrać w życiu.”