Wrocławskie Juwenalia na nowych zasadach: po raz pierwszy w historii wystąpiły opłaty za koncerty

Wrocławskie Juwenalia na nowych zasadach: po raz pierwszy w historii wystąpiły opłaty za koncerty

W ostatnim czasie odbyły się drugie tegoroczne Juwenalia we Wrocławiu. Co jednak zaskakujące, po raz pierwszy w całej swojej historii, uczestnicy musieli zapłacić za możliwość uczestnictwa w koncertach. Nawet posiadanie legitymacji studenckiej nie zwalniało z tej obowiązku.

Każda osoba pragnąca obejrzeć koncerty na terenie Tarczyński Arena we Wrocławiu musiała uiścić opłatę. Koszt biletów był zróżnicowany, uzależniony od liczby dostępnych miejsc oraz ilości dni, które obejmowała dana wejściówka. Nowa forma finansowania wydarzenia spotkała się z różnymi reakcjami uczestników, a ich opinie na temat wprowadzenia płatności były podzielone.

To warto zauważyć, iż trend wprowadzania płatności za udział w Juwenaliach nie jest nowością i już kilka lat temu zaczęto go stosować w innych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk. Wrocław, jako jedno z większych miast Polski, dołączył do tego grona jednym z ostatnich. Przy czym w stolicy Dolnego Śląska najniższa kwota za wejściówkę wynosiła blisko 90 złotych.