Wstępne szkolenia wojskowe i podstawy survivalu dla chętnych

Wstępne szkolenia wojskowe i podstawy survivalu dla chętnych

W sobotę (22 kwietnia) w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbył się jednodniowy kurs „Train with the Army”. Uczestnicy zdobyli cenną wiedzę, a organizatorzy zaprojektowali zajęcia nie tylko pod kątem szkolenia wojskowego. Przewiduje się, że zdobyte umiejętności przydadzą się podczas zwykłego spaceru po lesie lub ryzykownej sytuacji w mieście. Jak wyglądało szkolenie?

Istnieje społeczne zapotrzebowanie na tego typu szkolenia, ponieważ jednostki starają się zwiększyć swoje poczucie bezpieczeństwa i rozwinąć umiejętności obronne. W związku z tym inicjatywa „Trenuj z Armią” doczekała się już trzeciej odsłony. Zainteresowanie programem jest coraz większe, a z każdą edycją przybywa uczestników – mówi w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” kpt. Roksana Borowska z Akademii Wojsk Lądowych.

Organizatorzy imprezy twierdzą, że wiosenno-letnia edycja programu „Trenuj z Armią” jest bardziej porywająca ze względu na poprawę warunków pogodowych. Pozwoliło to na większą elastyczność, a uczestnicy mieli znacznie więcej czasu na ćwiczenia w terenie.

Wojsko zaprasza do udziału w szkoleniach wszystkie osoby. W grupie ćwiczącej 22 kwietnia znalazły się osoby w różnym wieku, jednak wszyscy czuli się swobodnie i z powodzeniem radzili sobie z postawionymi wyzwaniami.