Zakończenie budowy przystanku kolejowego Mirków Centralny na trasie Wrocław-Oleśnica

Zakończenie budowy przystanku kolejowego Mirków Centralny na trasie Wrocław-Oleśnica

Proces budowy nowego przystanku kolejowego w miejscowości Mirków, położonej na trasie pomiędzy Wrocławiem a Oleśnicą, został zakończony. Zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy PKP PLK, pierwsze pociągi będą się zatrzymywały na nowym przystanku od dnia 10 grudnia.

Przystanek kolejowy w Mirkowie ulokowany jest przy ulicy Kiełczowskiej, w bliskim sąsiedztwie marketu z materiałami budowlanymi i niedaleko od Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, na terenie przystanku powstały dwa perony wraz z niezbędną infrastrukturą. Ponadto, modernizacji wymagał również przyległy do przystanku przejazd kolejowy. Zaplanowano także budowę parkingu, który ma służyć osobom korzystającym z przesiadek.

Nazwany przez lokalną społeczność „Mirków Centralny”, nowy przystanek kolejowy jest entuzjastycznie odbierany przez mieszkańców Mirkowa oraz sąsiednich Piecowic, Domaszczyna i Śliwic. Osoby te dojeżdżają do Wrocławia w celach pracy czy nauki, a dotychczas musiały korzystać ze stacji w Długołęce, będącej najbliższym punktem z możliwością wsiadania do pociągu.

Według informacji zawartych w rozkładzie jazdy, podróż pociągiem z Mirkowa do Wrocławia Głównego ma trwać około 23 minut.