Zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z budową mostu

Zmiana organizacji ruchu drogowego w związku z budową mostu

Od najbliższego weekendu ekipa budowlana na terenie mostów Chrobrego rozpocznie kolejny etap prac drogowych, który zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Mickiewicza i Monte Cassino.

Zmienione zostaną przepisy ruchu drogowego w okolicach Sępolna, co uniemożliwi samochodom przejazd przez most w ulicę Monte Cassino. Zmotoryzowani z centrum miasta będą mogli dojechać do dzielnic tylko pętlą tramwajową po dolnej stronie ulicy Mickiewicza. Jadący ze Swojczyc w kierunku Sępolna muszą skręcić w lewo na wysokości pętli. Wrocławskie Inwestycje wykonały mapę, której obraz udostępniamy.

Aby zagwarantować, że Sępolno nie zostanie całkowicie odizolowane od rdzenia Wrocławia, prace muszą być realizowane etapami. Wykonawca wykona podstawowy odcinek trasy, po raz kolejny dostosuje organizację ruchu i dokończy odcinek ulicy. Wykonawca musi jeszcze przebudować dwa skrzyżowania po stronie wschodniej: Swojczyckiej z ulicą Mydlaną oraz Swojczyckiej z ulicą Monopolową.

– Niestety, ale wymagamy na to czasu. Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Monte Cassino jest najbardziej zawiłe ze względu na układ ulic. Jest tam bardzo ciasno i nie da się jednocześnie prowadzić prac i utrzymać ruchu na całej szerokości drogi. – Krzysztof Świercz dodał.

Mieszkańcy pytali, czy w planach Inwestycji Wrocławskich jest budowa pieszego ciągu rowerowego pod świeżo wybudowanymi mostami i starym.