Zmiany w składzie Śląska Wrocław: Ivan Ramljak odchodzi

Zmiany w składzie Śląska Wrocław: Ivan Ramljak odchodzi

Ivan Ramljak nie będzie już reprezentował barw Śląska Wrocław. Decyzja ta była wynikiem postanowienia klubu, który postanowił nie skorzystać z opcji przedłużenia umowy o kolejne dwanaście miesięcy, zawartej w kontrakcie zawodnika.

Podjęcie takiej decyzji było przede wszystkim efektem trwających rozmów z potencjalnymi trenerami, którzy mają aspiracje do posiadania kluczowego wpływu na wybór zagranicznych graczy na nadchodzący sezon. Efektem tego jest rezygnacja klubu z praw do automatycznego przedłużenia kontraktu z Ivanem Ramljakiem o kolejny rok. Niemniej jednak, w oficjalnym oświadczeniu Śląsk Wrocław nie wyklucza możliwości powtórnego nawiązania współpracy z zawodnikiem w bliższej lub dalszej przyszłości.

Ramljak, pochodzący z Chorwacji, stał się częścią drużyny ze Wrocławia w 2020 roku. Przez trzy lata gry w koszulce WKS-u, zagrał w 111 spotkaniach, które miały miejsce na parkietach polskich aren oraz uczestniczył w 23 meczach 7DAYS EuroCup. Barwy Trójkolorowych reprezentował z sukcesem, zdobywając trzy medale mistrzostw Polski i zdobywając dwukrotnie tytuł najlepszego obrońcy ligi. Ramljak zasłużył sobie na uznanie kibiców i obserwatorów ze Wrocławia za swoją doskonałą grę obronną i inteligencję na boisku. W najnowszym sezonie Ivan pełnił rolę kapitana drużyny WKS-u.