14. edycja Dni Seniora Wrocław 2023: szczegóły nadchodzącego wydarzenia

14. edycja Dni Seniora Wrocław 2023: szczegóły nadchodzącego wydarzenia

Przygotowania do kolejnej, czternastej już edycji Dni Seniora Wrocław 2023 gna pełną parą. Wydarzenie to ma miejsce w okresie od 8 września do 19 października 2023 roku. Tradycją jest już, że uroczyste rozpoczęcie tych dni ma miejsce na centralnym punkcie miasta – Rynku Wrocławskim. Wydarzeniem inaugurującym jest zawsze Marsz Kapeluszy, który co roku przyciąga tysiące seniorów ubranych w unikalne stylizacje.

Tegoroczne obchody święta osób starszych z pewnością nie będą nudne. Organizatorzy planują bowiem niemalże 200 różnych wydarzeń. Oferta będzie bardzo różnorodna – od warsztatów, przez spotkania, prelekcje i rajdy terenowe, aż po festyny i wycieczki. Nie zabraknie również przeglądów twórczości senioralnej, konkursów oraz bezpłatnych konsultacji i badań. Wszystko to odbędzie się w różnych zakątkach Wrocławia.

W ramach Dni Seniora Wrocław 2023 organizowany jest także konkurs pod tytułem „Młodzi duchem, dojrzali stażem”. Jest to ogólnopolski konkurs dla par posiadających najdłuższy staż małżeński. Celem tego konkursu jest podkreślenie wartości małżeństwa oraz promowanie pielęgnowania uczuć i więzi rodzinnych. Konkurs ma również na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na ważną rolę seniorów w rodzinie. Zgłoszenia do konkursu wraz ze zdjęciami można wysyłać do 25 sierpnia 2023 roku.

Ostateczne rozwiązanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom zaplanowano na uroczystą Inaugurację Dni Seniora 2023. Ceremonia ta odbędzie się na scenie na Rynku Wrocławskim w piątek 8 września o godzinie 12:00.