Poważny wypadek z karetką pogotowia w centrum wydarzeń niedaleko Czarnego Boru

Poważny wypadek z karetką pogotowia w centrum wydarzeń niedaleko Czarnego Boru

Wczesnym popołudniem, tuż po 15:00, w pobliżu miejscowości Czarny Bór na terenie powiatu wałbrzyskiego doszło do zdarzenia drogowego. W groźnej kolizji brała udział karetka pogotowia. Dramatyczne sceny rozegrały się nieopodal miejsca, gdzie krzyżują się drogi prowadzące do Czarnego Boru, Jabłowa oraz Boguszowa-Gorce.

Karetka, która przewoziła pacjenta w krytycznym stanie zdrowia (w środku pojazdu znajdowali się również kierowca i ratownik medyczny), uległa zderzeniu z samochodem osobowym. W wyniku tego tragicznego zdarzenia pojazd osobowy, w którym znajdowało się cztery osoby, w tym dwoje dzieci, został znacznie uszkodzony.

Pierwsze raporty mówiły o konieczności niesienia pomocy zarówno kierowcy auta osobowego, jak i pacjentowi przewożonemu przez karetkę. Ten ostatni był w bardzo złym stanie – doszło u niego do zatrzymania krążenia. Na miejscu akcji ratunkowej interweniowali kierowca i ratownik medyczny z karetki – relacjonuje Tomasz Kwiatkowski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Kwiatkowski wspomina także, że pomoc udzielali strażacy z różnych miejscowości – Kamiennej Góry, Czarnego Boru oraz Wałbrzycha. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu wypadku, wszyscy zaangażowani w akcję ratunkową zostali przetransportowani do szpitala celem wykonania dodatkowych badań.