14 Edycja Dnia Otwartego Notariatu: Bezpłatne porady prawne na Pasażu Grunwaldzkim

14 Edycja Dnia Otwartego Notariatu: Bezpłatne porady prawne na Pasażu Grunwaldzkim

Pasaż Grunwaldzki w sobotę stanie się miejscem, gdzie eksperci z dziedziny prawa będą oferować swoją wiedzę i doświadczenie dla wszystkich zainteresowanych. W godzinach od 10.00 do 16.00, osoby poszukujące doradztwa prawnego będą mogły skorzystać ze specjalnej imprezy – Dnia Otwartego Notariatu. To już 14-ta odsłona tego wydarzenia, organizowanego we współpracy z Krajową Radą Notarialną.

Sektor notarialny będzie reprezentowany przez 5 profesjonalnych notariuszy, gotowych odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące czynności notarialnych. Anna Szerer, koordynatorka tego wydarzenia na Dolnym Śląsku, udzieliła szczegółowych informacji radiu Wrocław na temat planowanej akcji.

– Nasze doświadczenia z poprzednich edycji Dni Otwartych pokazują, że ogólna świadomość prawna w naszym kraju jest daleka od zadowalającej. A przecież wszyscy wiemy, jak bardzo szkodzi nieznajomość prawa – mówiła Szerer.

Tegoroczne spotkanie odbywa się pod sloganem „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach”. Anna Szerer podkreśla, że warto zaznajomić się z nowymi przepisami dotyczącymi dziedziczenia, które obowiązują od 15 listopada bieżącego roku.