6. Edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką – szansa dla młodych talentów

6. Edycja Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką – szansa dla młodych talentów

Ruszyły zgłoszenia do 6. edycji prestiżowego Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza na recenzję literacką. Organizatorami wydarzenia są Wrocławski Dom Literatury oraz Fundacja Olgi Tokarczuk, które coraz częściej kierują swoje działania do początkujących krytyków literackich. Zdobycie nagrody w konkursie to szansa na publikację swoich prac w renomowanym kwartalniku „Notatnik Literacki”.

Aleksandra Konopko z biura prasowego Wrocławskiego Domu Literatury podkreśla, że konkurs jest skrojony na miarę osób stawiających pierwsze kroki w świecie krytyki literackiej. Inicjatywa ma za zadanie odkryć i wypromować młode talenty oraz umożliwić im publikację ich prac w popularnych mediach drukowanych czy cyfrowych.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 15 kwietnia bieżącego roku. Recenzja musi dotyczyć książki napisanej przez polskojęzycznego autora lub autorkę, a dzieło powinno być wydane nie wcześniej niż w 2020 roku. Istotnym warunkiem jest także to, że autor zgłoszonej pracy musi być pełnoletni i nie może przekroczyć 33 lat. Ponadto, praca konkursowa nie może być wcześniej publikowana.

Laureaci konkursu mogą spodziewać się nie tylko nagród pieniężnych, ale również publikacji swoich prac w „Notatniku Literackim”, wydawanym przez Wrocławski Dom Literatury. Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostaną ogłoszone podczas Festiwalu Góry Literatury, organizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk, który odbędzie się w dniach od 5 do 15 lipca bieżącego roku.