Akcja ratunkowa na autostradzie A4 po wypadku ukraińskiego autokaru

Akcja ratunkowa na autostradzie A4 po wypadku ukraińskiego autokaru

Prace ratunkowe na miejscu zdarzenia drogowego na autostradzie A4 nie ustały. Chociaż jeden pas ruchu został już udostępniony, co powoli przyczynia się do rozładowania zatoru, to jednak zostanie on ponownie zamknięty w chwili wydobycia pojazdu z przydrożnego rowu. Dodatkowo, dla łatwiejszego omijania miejsca wypadku, policja wyznaczyła trasy objazdowe przez Gościsław i Udanin. Według szacunków funkcjonariuszy, utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze około trzy godziny. Warto dodać, że sprawcą zdarzenia był 54-letni obywatel Ukrainy, który na szczęście był trzeźwy.

Pasażerowie, podróżujący ukraińskim autobusem firmy Setra, zostali ewakuowani z miejsca zdarzenia na pobliski parking. W chwili wypadku byli oni w drodze do swojego kraju.

Do niefortunnego zdarzenia doszło na 118 kilometrze autostrady A4 pomiędzy węzłami Udanin i Jarosław o godzinie 14 w sobotę, 8 lipca. Autokar przewożący czternaście osób, w tym dwóch kierowców i dwanaście pasażerów, niespodziewanie zjechał z jezdni i przewrócił się, kończąc swój bieg w rowie. Na skutek tego zdarzenia trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala.

Według jak dotąd zebranych informacji przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pod kierownictwem starszej aspirant Małgorzaty Stefańskiej, przyczyną wypadku było nagłe skręcenie kierowcy autokaru w celu uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go samochodem. Na skutek tej manewru, autobus stracił równowagę i przewrócił się. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala jeszcze przed przybyciem służb policyjnych na miejsce wypadku. Niestety nie dysponujemy jeszcze informacjami na temat ich stanu zdrowia.