Awaria wodociągów nieopodal Wrocławia

Awaria wodociągów nieopodal Wrocławia

W Jeleniej Górze doszło do znacznej przerwy w dostawie wody, która pozostawiła bez wody kilka dzielnic i spowodowała zalanie hektolitrami wody marketu Aldi. Problem, jak podają jeleniogórskie wodociągi, spowodowany jest pęknięciem potężnej rury wodociągowej o średnicy pół metra. Przewiduje się, że naprawa szkód potrwa wiele dni. W międzyczasie po mieście krąży beczkowóz i rozstawiane są pojemniki z wodą.

Pracownicy wodociągów podzielili się informacją, że beczkowóz pomaga mieszkańcom, m.in. Złotej Jesieni, Osiedla XX-lecia i Orla. Dodatkowo wodociągi utworzyły dwa duże miejsca na pojemniki z wodą.

Do jeleniogórskich kranów przekierowywana jest obecnie woda z alternatywnych źródeł, przy czym w większości lokalizacji woda odbierana jest pod bardzo niskim ciśnieniem.

Jeleniogórskie Wodociągi oświadczyły, że choć nastąpił postęp w usuwaniu potężnej awarii rury wodociągowej, to sprawa nie została jeszcze w pełni rozwiązana.

Jakby sytuacja nie była już wymagająca, podczas gdy cały zespół przedsiębiorstwa wodociągowego pracuje nad naprawą znaczącej awarii rury, pojawił się drugi problem.

Na skrzyżowaniu ulic Wojewódzkiej i Dworcowej pojawił się kolejny problem, który na szczęście jest mniej poważny. Aby go rozwiązać, pracownicy Wodnika muszą zamknąć dopływ wody do nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych pomiędzy ulicą Ceglaną a rondem w pobliżu dworca PKP.