Badania krwi z dojazdem Wrocław – wygodny sposób monitorowania zdrowia

Badania krwi z dojazdem Wrocław – wygodny sposób monitorowania zdrowia

Pomimo dość łatwej dostępności do badań laboratoryjnych we Wrocławiu wiele osób wciąż może mieć problem z regularnym monitorowaniem swojego stanu zdrowia. Dlaczego? Brak czasu, trudności w przemieszczaniu się, stres związany z wizytami w placówkach medycznych – przez to wszystko rezygnujemy z badań lub odkładamy je na póżniej. Rozwiązaniem tego problemu mogą być badania krwi z dojazdem do pacjenta we Wrocławiu. Poznaj usługę ALAB w domu Wrocław, dowiedz się, na czym polega, kto może z niej skorzystać i jakie badania można wykonać w domu.

ALAB w domu Wrocław – dostępne badania

Usługa ALAB w domu umożliwia skorzystanie z szerokiego zakresu badań laboratoryjnych, które wykonywane są z próbek krwi, kału lub moczu. Wśród dostępnych badań można znaleźć szereg podstawowych badań profilaktycznych, takich jak m.in. morfologia krwi, badanie ogólne moczu, wykrywanie krwi utajonej w kale, lipidogram czy oznaczenie poziomu glukozy we krwi.

Ponadto pacjenci mogą zdecydować się na diagnostykę laboratoryjną ukierunkowaną na wybrane schorzenia, m.in. możliwe przyczyny dolegliwości występujących w obszarze wybranych narządów wewnętrznych, wykrywanie cukrzycy i insulinooporności, zaburzeń gospodarki hormonalnej, infekcji wirusowych i bakteryjnych, niedoborów witamin i minerałów.

Badania z dojazdem Wrocław – jak wygląda usługa ALAB w domu?

Aby wykonać badania krwi z dojazdem we Wrocławiu, należy odwiedzić stronę internetową ALAB w domu i wybrać zakładkę przeznaczoną dla usługi we Wrocławiu. Następnie należy skontaktować się z konsultantem, dzwoniąc pod podany na stronie numer telefonu, można również wypełnić formularz elektroniczny. Konieczne będzie podanie następujących informacji:

  • wybranych badań;
  • terminu wizyty personelu medycznego;
  • dokładnego adresu;
  • danych kontaktowych pacjenta.

Wykwalifikowany personel medyczny jest wyposażony w profesjonalny sprzęt i środki bezpieczeństwa, które umożliwiają bezpieczne pobranie próbki krwi. Jeżeli pacjent wybiera również badania wykonane z kału lub moczu, należy wcześniej przygotować próbki w odpowiednich pojemnikach z apteki bądź zestawach dostępnych w Punktach Pobrań ALAB laboratoria.

Po pobraniu krwi i odebraniu pozostałych próbek materiał transportowany jest do laboratorium diagnostycznego. Wyniki swoich badań można odebrać online.

Kto może wykonać badania w domu we Wrocławiu?

Badania krwi z dojazdem do pacjenta mogą wykonać wszyscy mieszkańcy miasta, dla których jest to rozwiązanie niosące wygodę i redukujące stres. Szczególnie zainteresowane mogą być m.in. osoby, które mają ograniczone możliwości  przemieszczania się, np. ze względu na sędziwy wiek, zły stan zdrowia czy niepełnosprawność. Badania z dojazdem we Wrocławiu mogą rozważyć także osoby, które nie mają czasu, aby udać się do Punktu Pobrań oraz osoby odczuwające nadmierny stres związany z wizytami w placówkach medycznych.

Badania w domu mogą okazać się komfortowym rozwiązaniem także dla dzieci, które często obawiają się wizyt w przychodniach i odczuwają z tego powodu duży stres. Badania krwi w domu wykonywane są u dzieci od 5. roku życia. W przypadku młodszych pacjentów zaleca się badania w punktach pediatrycznych.