Brutalny rabunek w placówce pocztowej we Wrocławiu: 33-letni napastnik z paralizatorem aresztowany

Brutalny rabunek w placówce pocztowej we Wrocławiu: 33-letni napastnik z paralizatorem aresztowany

W placówce pocztowej we Wrocławiu doszło do dramatycznego wydarzenia, kiedy 33-letni mężczyzna, uzbrojony w paralizator, wtargnął do środka. Przełamał on opór dwóch zaskoczonych pracownic, które sparaliżował swoim urządzeniem. Po obezwładnieniu ofiar, zabrał pieniądze z kasetki i próbował uciec. Przed opuszczeniem placówki, zaatakował jeszcze pracownika ochrony, używając do tego łańcucha.

Niepokojące informacje na temat tego brutalnego rabunku dotarły do miejscowych sił porządkowych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu szybko zareagowali, przeprowadzając interwencję na miejscu zdarzenia. Komisarz Wojciech Jabłoński poinformował o szczegółach zdarzenia w oficjalnym komunikacie.

Przy użyciu dobrze zaplanowanej pułapki, funkcjonariusze zdołali zatrzymać sprawcę zaledwie kilka godzin po napadzie. Podczas aresztowania 33-latka odnaleziono przedmioty użyte do przestępstwa, w tym paralizator. Ustalono również, że wszystkie skradzione fundusze zostały odzyskane.

W związku z poważnością zarzutów, sprawca został umieszczony w areszcie na okres 3 miesięcy. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.