Zderzenie między samochodem osobowym a ciężarówką na autostradzie A4 kończy się obrażeniami dwóch osób

Zderzenie między samochodem osobowym a ciężarówką na autostradzie A4 kończy się obrażeniami dwóch osób

Wypadku doszło na autostradzie A4, dokładnie na odcinku pomiędzy węzłami Wrocław Wschód i Brzezimierz, w miejscowości Krajków. Na miejscu zdarzenia doszło do tragicznej konfrontacji między samochodem osobowym a ciężarówką. Jako rezultat tej kolizji, dwie osoby odniosły obrażenia. Interwencję na miejscu wypadku przeprowadziło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które dotarło tam swoim śmigłowcem.

Wszystko rozegrało się o godzinie 09:08, na 165. kilometrze autostrady A4. Informacje o zdarzeniu przekazał dyżurny straży pożarnej, potwierdzając, że przyczyną była kolizja samochodu ciężarowego z pojazdem osobowym. Efektem tego zdarzenia było poszkodowanie dwóch osób. Wobec powagi sytuacji, na miejsce skierowany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Okoliczności zdarzenia opisał komisarz Wojciech Jabłoński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Wskazał, że przyczyną wypadku był wystrzał opony w ciężarówce, co doprowadziło do przewrócenia się pojazdu na samochód osobowy. W aucie podróżowały dwie osoby, które zostały przetransportowane do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na chwilę obecną nie są znane szczegóły ich stanu zdrowia. Policja prowadzi śledztwo, które ma na celu dokładne ustalenie okoliczności zdarzenia.