Trzeci i ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty: Uczniowie na Dolnym Śląsku zmierzyli się z językiem obcym

Trzeci i ostatni dzień egzaminów ósmoklasisty: Uczniowie na Dolnym Śląsku zmierzyli się z językiem obcym

Dzień dzisiejszy przyniósł ze sobą ostatnią część egzaminu dla uczniów ósmych klas. Tym razem do pokonania mieli test z języka obcego nowożytnego. Zmagania te dotknęły ponad 17 tysięcy uczniów ze 700 szkół podstawowych znajdujących się na terenie Dolnego Śląska. Wśród możliwości wyboru dominował język angielski, który cieszył się największym zainteresowaniem wśród uczniów. Kolejne miejsca na podium zajęły język niemiecki oraz rosyjski.

Trzeci dzień egzaminów ósmoklasistów to koniec wytężonej pracy i stresujących przygotowań. Dzisiejsze testy obejmowały 90 minut, podczas których młodzież musiała wykazać się umiejętnościami słuchania, czytania oraz pisania w wybranym języku obcym nowożytnym. Opcje do wyboru obejmowały angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński oraz włoski. Stres nie ominął także kadry dydaktycznej.

Anna Wojewódka, kierownik Zespołu Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu, podkreśla, że ten czas to równie wielki stres dla nauczycieli, jak dla uczniów. Właśnie w takich momentach kluczowa jest bliskość i wsparcie ze strony kadry pedagogicznej. W Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu zmagania z językiem obcym podjęło 30 uczniów.

Ks. Jerzy Babiak, dyrektor tejże placówki, uważa, że ważnym wskaźnikiem jest atmosfera, w jakiej uczniowie opuszczają salę egzaminacyjną. Jego zdaniem, reakcje uczniów po egzaminie były bardzo pozytywne i wskazują na dobrą przygotowanie młodzieży do testu.