Wzmożona częstotliwość odbioru odpadów BIO w Wrocławiu do 15 września

Wzmożona częstotliwość odbioru odpadów BIO w Wrocławiu do 15 września

Sygnał startowy dla intensywniejszego cyklu odbiorów odpadów BIO w Wrocławiu został właśnie wydany. Teraz, w przypadku mieszkań wielolokalowych, odpady te będą systematycznie usuwane minimum dwukrotnie w tygodniu. Ten tryb przyspieszonego odbioru będzie funkcjonować aż do połowy września, czyli do dnia 15.

Specyfika bioodpadów sprawia, iż latem mogą stać się one poważnym problemem. Przy wzrastających temperaturach wzrasta również ryzyko wydzielania nieprzyjemnych zapachów przez te odpady. Nie pomaga fakt, że to właśnie lato jest okresem, kiedy generujemy ich znacznie więcej – tłumaczy Aleksandra Palus, pełniąca obowiązki rzecznika Ekosystemu.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystko zdaje się do brązowego pojemnika na bioodpady. Zalicza się do nich przede wszystkim resztki jedzenia oraz odpady kuchenne. Między innymi stale pieczywo, skorupki jaj, nadpsute owoce i warzywa wraz z ich przetworami, fusy z kawy i herbaty. Możemy tam również pozbywać się odpadów ogrodowych, takich jak trawa, liście, rośliny, drobne gałęzie czy kwiaty.