Bryan Fiabema dołącza do Real Sociedad po wygaśnięciu kontraktu z Chelsea

Bryan Fiabema dołącza do Real Sociedad po wygaśnięciu kontraktu z Chelsea

Real Sociedad oficjalnie ogłosił pozyskanie młodego talentu, Bryana Fiabemy. Piłkarz dołączył do hiszpańskiego klubu jako wolny agent, zdecydowawszy się na podpisanie umowy obowiązującej aż do końca czerwca 2024 roku. Co ciekawe, kontrakt zawiera również opcję przedłużenia o identyczny okres czasu. Na początek Fiabema ma za zadanie wzmocnić drużynę rezerw Real Sociedad, która będzie rywalizować na trzecim szczeblu hiszpańskiej piramidy rozgrywkowej.

Do lipca bieżącego roku 20-letni Fiabema związany był z londyńskim klubem Chelsea. W ekipie „The Blues” pełnił jednak rolę zawodnika zespołów juniorskich. Zeszłej jesieni miał okazję występować na wypożyczeniu w Forest Green Rovers, gdzie rozegrał 12 spotkań na boiskach League One, trzeciego poziomu angielskich rozgrywek piłkarskich. Młody piłkarz miał także szansę reprezentować Norwegię na arenie międzynarodowej, zostając powoływanym do młodzieżowej drużyny narodowej.

Po zakończeniu kontraktu z Chelsea, Fiabema stał się wolnym graczem na rynku transferowym, co spowodowało zainteresowanie ze strony kilku klubów, w tym Śląska Wrocław. O proponowaniu kontraktu norweskiemu piłkarzowi poinformował publicznie dyrektor sportowy Śląska, David Balda. W swoim wpisie na Twitterze wyjawił: „Negocjacje trwały ponad miesiąc, a sam piłkarz do ostatniej chwili brał pod uwagę propozycje jedynie od dwóch klubów”.