Chaos na drogach osiedlowych – Policja interweniuje na wrocławskim osiedlu Jagodno

Chaos na drogach osiedlowych – Policja interweniuje na wrocławskim osiedlu Jagodno

Na wrocławskim osiedlu Jagodno, mieszkańcy od dawna narzekają na nieefektywne zarządzanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu ulic Buforowej i Kajdasza. Dzisiejszy dzień przyniósł jednak szczególnie duże problemy, kiedy to awaria sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu doprowadziła do olbrzymich korków i zablokowała znaczną część osiedla.

Mieszkańcy zgłaszają, że chaos komunikacyjny na Jagodnie nadal trwa. W odpowiedzi na te niepokojące doniesienia, policja drogowa zdecydowała się interweniować, wysyłając swoich funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia. Zadaniem policjantów jest próba zarządzania ruchem na przepełnionych drogach osiedla, jednak według relacji mieszkańców, ich działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Aleksandra Pieprzycka, przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, poinformowała Radio Wrocław o obecnej sytuacji. Jak twierdzi, policjanci skupiają swoje działania na kontrolowaniu prawidłowości parkowania niektórych pojazdów, których nieprawidłowe ustawienie może być jednym z czynników generujących problemy na osiedlu.

Osoby zgłaszające sytuację twierdzą, że problem z zarządzaniem ruchem na skrzyżowaniu trwa już od wielu lat. Mimo wielokrotnych zgłoszeń do odpowiednich służb, mieszkańcy nie zauważyli żadnych zmian na lepsze w tej kwestii.