Manifestacja rolników dezorganizuje ruch w centrum Wrocławia i wpływa na działanie MPK – szczegółowe zmiany na trasach

Manifestacja rolników dezorganizuje ruch w centrum Wrocławia i wpływa na działanie MPK – szczegółowe zmiany na trasach

Czwartkowy (15.02.2024) protest rolników, trwający aż siedem godzin, z pewnością przyczyni się do znacznego zakłócenia harmonii miejskiego życia we Wrocławiu. Przewiduje się, że centrum miasta zostanie sparaliżowane. Jak wynika z informacji, także pasażerowie Miejskich Przedsiębiorstw Komunikacyjnych powinni przygotować się na ewentualne komplikacje. Linie autobusowe oraz tramwajowe, które mają swoje trasy przez centrum miasta, zapewne będą musiały zmierzyć się ze sporymi opóźnieniami. Niektóre z nich będą musiały nawet skorzystać z alternatywnych tras.

Zgodnie z przekazanymi przez MPK szczegółami, 15 lutego planowany jest strajk rolników, który spowoduje zamknięcie ulicy Widok w godzinach od 9:30 do 12:30. W związku z tym:

  • linia tramwajowa numer 6 w kierunku Kromera zostanie przekierowana. Tramwaje te pojadą od ulicy Świdnickiej, następnie przez Podwale, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego aż do Szewskiej.
  • z kolei tramwaje z linii 7 jadące w kierunku Poświętnego zostaną skierowane na trasę od ulicy Świdnickiej, przez Podwale, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do Szewskiej.
  • tramwaje linii 18, niezależnie od kierunku, zostaną przekierowane. Trasa przebiegać będzie od ulicy Teatralnej, następnie przez Świdnicką, Podwale, Krupniczą po Kazimierza Wielkiego.