Damski bokser zaatakował kobietę – okazała się policjantką w cywilu!

Damski bokser zaatakował kobietę – okazała się policjantką w cywilu!

W piątek (24 marca) w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku 23-letni mężczyzna napadł na kobietę. Nie wiedział, że jest to policjantka po służbie, która miała uzasadniony powód, aby skonfiskować mu kluczyki do samochodu. Rozwścieczony mężczyzna zaatakował funkcjonariuszkę używając pięści, a następnie uciekł. Po zatrzymaniu postawiono mu cztery zarzuty i mógł potencjalnie spędzić za kratkami nawet 20 lat.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie (24 marca) w Nowej Rudzie. 23-letni osobnik z powiatu kłodzkiego prowadził pojazd w sposób nieprawidłowy. W momencie jego nagłego zatrzymania, z samochodu wyszła jadąca za nim kobieta, która zaoferowała pomoc, a którą okazała się być policjantka po służbie.

– Mężczyzna wykazywał agresywne zachowanie, wzbudzając podejrzenia funkcjonariuszki. Przedstawiła się jako policjantka i próbowała wyjąć kluczyki ze stacyjki samochodu. Wywiązała się szarpanina, podczas której wrogo nastawiony osobnik uderzył funkcjonariusza, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Obrażenia policjanta zostały wstępnie zakwalifikowane jako naruszenie czynności narządów ciała na okres ponad tygodnia – informuje prokurator Maciej Leszczyński z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.