Gdzie zaparkować we Wrocławiu, żeby szybko dostać się na starówkę?

Gdzie zaparkować we Wrocławiu, żeby szybko dostać się na starówkę?

Każdego roku Wrocław odwiedzają tysiące turystów. Niektórzy zjeżdżają tu na cały tydzień i dłużej, ab zwiedzić zarówno stolicę Dolnego Śląska i jej okolice. Inni wolą krótki weekendowy wypad, żeby poczuć atmosferę miasta i choć na chwilę zmienić klimat.

W tym ostatnim przypadku najczęściej podróżuje się własnym autem i parkuje możliwie jak najbliżej centrum.

Parkowanie w centrum Wrocławia – co trzeba wiedzieć?

Na terenie miasta obowiązują trzy strefy płatnego parkowania, a w każdej z nich nieco inny taryfikator opłat. Miasto dzieli się więc na obszary: A, B i C. W każdym z nich zapłacisz za godzinę postoju inną kwotę – wszystko zależy o oddalenia strefy od ścisłego centrum miasta. Najniższa stawka godzinowa, jaka tu obowiązuje, to 3 zł. Liczba miejsc postojowych w tym kluczowym obszarze jest bardzo ograniczona, dlatego aby uniknąć stresu i gorączkowego krążenia samochodem, lepiej zostawić samochód nieco dalej i pozwolić sobie na krótki spacer.

Monitorowany parking we Wrocławiu – alternatywa dla SPP

We Wrocławiu można skorzystać ze strzeżonych, całodobowych parkingów – to dobra alternatywa dla strefy płatnego parkowania. Na strzeżonym parkingu jest oczywiście nieporównywalnie bezpieczniej. Jeśli zależy ci, żeby zaparkować jak najbliżej centrum, wybierz miejsca postojowe zaaranżowane pod Narodowym Forum Muzyki i obsługiwane przez grupę Interparking.

Wjazd możliwy jest z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego (przez ul. Zamkową). Wyjazd kieruje z kolei na ul. Świdnicką lub ul. Kazimierza Wielkiego. Jeśli wybierzesz ten parking, Wrocław-Stare Miasto będzie na wyciągnięcie twojej ręki – dotrzesz tam piechotą w zaledwie kilka minut. Oszczędzisz stres i nerwy związane z szukaniem wolnego miejsca na postój i troską o bezpieczeństwo pojazdu. Co ważne, miejsce dla swojego pojazdu możesz zarezerwować jeszcze przed przyjazdem do miasta. Wystarczy wypełnić prosty formularz online na stronie operatora.

Monitoring przez całą dobę i nadzór fizyczny to tylko niektóre zalety płatnego parkingu pod NFM. Do skorzystania zachęca także cena – za cały dzień postoju zapłacisz tu jedyne 30 zł, a jeśli dokonasz wcześniejszej rezerwacji. W tej cenie zyskasz postój przez 24 godziny!