Develia Wrocław nabywa udziały w nieruchomości przy ul. Międzyleskiej z planami na duży projekt inwestycyjny

Develia Wrocław nabywa udziały w nieruchomości przy ul. Międzyleskiej z planami na duży projekt inwestycyjny

Firma Develia Wrocław, będąca częścią holdingu Develii, stała się właścicielem udziałów w nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Międzyleskiej 2-4 we Wrocławiu. Udziały te stanowią połowę wartości nieruchomości, która ma łączną powierzchnię 4,36 ha. Za tę transakcję zapłacono sumę 55 milionów złotych netto, co po dodaniu podatku VAT daje sumę 67,65 milionów złotych brutto.

Develia Wrocław ma ambitne plany dla tej gruntownej inwestycji. Zamiarem firmy jest przeprowadzenie na terenie omawianej nieruchomości projektu deweloperskiego. Firma szacuje, że uda jej się wybudować około 1050 lokali mieszkalnych w formie zabudowy wielorodzinnej. Pierwsza faza sprzedaży lokali z tego projektu ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2025 roku.

Develia to firma, która kontroluje wiele spółek deweloperskich realizujących projekty mieszkaniowe i komercyjne w największych aglomeracjach w Polsce. Jest ona obecna na Giełdzie Papierów Wartościowych od roku 2007. Na przestrzeni roku 2023 spółka zanotowała sprzedaż 2674 lokali mieszkalnych.