Doszło do groźnego wypadku w wałbrzyskich zakładach koksowniczych

Doszło do groźnego wypadku w wałbrzyskich zakładach koksowniczych

Druzgocący wypadek, który miał miejsce w Koksowni Wałbrzych 18 kwietnia 2023 roku, w znacznym stopniu dotknął wałbrzyską Państwową Straż Pożarną. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia śmierć poniosło dwóch strażaków będących poza służbą, a kolejny został ranny. O uratowanie życia walczyło łącznie dwanaście jednostek straży pożarnej.

Komenda przekazuje wyrazy głębokiego współczucia rodzinie, bliskim, znajomym i współpracownikom zmarłych i poszkodowanych osób.

Jak podaje portal strażacki Remiza.pl, strażacy stracili życie podczas czyszczenia wieży węglowej. Jeden z nich tragicznie zginął na miejscu zdarzenia, natomiast drugi odszedł mimo prób reanimacji.

Poinformowano, że mężczyźni byli wówczas pochłonięci przez pył węglowy. Gdy o godzinie 16:50 doszło do zdarzenia, na miejscu pracowały trzy osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzeciemu pracownikowi udało się wyjść z sytuacji bez szwanku. Został on przekazany pracownikom pogotowia ratunkowego w celu dokładnego zbadania.

Na miejscu zdarzenia obecne były zastępy strażackie z Wałbrzycha, Boguszowa Głuszycy, Kamiennej Góry oraz zakładowa straż pożarna, łącznie dwanaście jednostek.

Pod nieobecność Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i przy nadzorowaniu działań przez jej zastępy, teren operacyjny jednostki zabezpieczają strażacy ochotnicy z powiatu wałbrzyskiego wchodzący w skład krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.