Drużyna Panthers Wrocław poszukuje nowych zawodników

Drużyna Panthers Wrocław poszukuje nowych zawodników

Wrocław Panthers poszukuje zawodników do gry w piłkę nożną. Drużyna futbolu amerykańskiego przygotowuje się do rozgrywek Ligi Europy, które odbędą się w czerwcu 2023 roku. Kicking Derby odbędą się już jutro, 3 grudnia, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie Wrocław Panthers będą starali się odkryć nowe talenty. Wrocławskie Pantery będą poszukiwać nowych zawodników, którzy zasilą skład. Najlepszy kicker zostanie nagrodzony kwotą 5 tysięcy złotych.

Futbol amerykański jest wciąż klasyfikowany jako działalność niszowa w Europie – w przeciwieństwie do piłki nożnej, w którą gra mnóstwo ludzi. We Wrocławiu i w jego okolicach istnieje wiele lig i drużyn piłkarskich. Głęboko wierzę, że w co najmniej jednej z nich na co dzień biega piłkarski talent, który mógłby pomóc nam wygrać europejskie rozgrywki. – Michał Latos, prezes Panthers Wrocław, mówi.

Znanym przykładem tego zjawiska jest Toni Fritsch, austriacki piłkarz, który zyskał międzynarodową sławę. Po zmianie sportu i przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych wygrał dwa Super Bowls z drużyną Dallas Cowboys. Jest też przykład z Polski. Sebastian Janikowski zaczynał jako piłkarz Górnika Wałbrzych, by później stać się czołowym kopaczem amerykańskiej NFL przez 19 sezonów.