Festiwal kwiatów i sztuki prowadzony na terenie Zamku Książ

Festiwal kwiatów i sztuki prowadzony na terenie Zamku Książ

Kwietne wystawy i prace plastyczne na Zamku Książ w Wałbrzychu: Najważniejsze majowe wydarzenie na Dolnym Śląsku potrwa do 3 maja. Mimo zmiennej pogody, dzień otwarcia festiwalu przyciągnął tłumy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Dariusza Gdesza z najznamienitszego zamku w okolicy podczas tego szczególnego, powracającego wydarzenia.

Na Dolnym Śląsku impreza ta stała się już chyba standardem, stanowiąc główną majową atrakcję regionu. Na kilka dni największy zamek na Dolnym Śląsku i jego okolice zamieniają się w kwitnący ogród. Przez cały czas trwania festiwalu, który trwa do 3 maja, w zamkowych salach można podziwiać zachwycające kreacje najlepszych florystów z Polski i Europy.

Majówka w Wałbrzychu przyciąga wielu gości z powodu licznych atrakcji, takich jak wystawy, rozrywka i różne formy sztuki. W tym roku nie zabraknie wykładów, warsztatów florystycznych i pokazów. Młodsi goście mogą liczyć na wciągające gry kreatywne, a festiwalowicze na ekscytujące konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Choć część wydarzeń już się odbyła, w najbliższych dniach planowane są kolejne.

– Podczas zaplanowanych spotkań dowiemy się m.in. o charakterze My Fantaisie, jej lokalizacji oraz wyglądzie najbardziej oszałamiającego i okazałego bukietu, jaki księżniczka Daisy otrzymała od swojego małżonka.