Nowy szlak turystyczny z okazałą platformą widokową

Nowy szlak turystyczny z okazałą platformą widokową

Wyczekiwane otwarcie nowego tarasu widokowego na Gomólniku Małym zaplanowano na 27 kwietnia 2023 roku. Ten dodatek do infrastruktury turystycznej ma szansę uczynić z gminy Głuszyca, w pobliżu Wałbrzycha, topowy cel podróży na Dolnym Śląsku. Wynika to z bliskości pozostałości zamku Rogowiec, najwyższego w Polsce, które wkrótce zostaną połączone nowym szlakiem turystycznym. Odkryj zachwycającą scenerię oferowaną przez nowy taras widokowy i dowiedz się, jak się na niego dostać.

Poszukiwana inwestycja turystyczna w okolicach Wałbrzycha została wreszcie ukończona, dzięki czemu miłośnicy zapierających dech w piersiach widoków mogą dołączyć do kolekcji wież i tarasów widokowych kolejną atrakcję.
Gomólnik znajdziemy na zachód od Głuszycy, a konkretnie w pobliżu wsi Grzmiąca, gdzie znajduje się również Jeleniec i malownicze ruiny zamku Rogowiec, średniowiecznej warowni. O dziwo, niewiele osób wie, że jest to najwyżej położony zamek w Polsce! Zarówno ruiny Rogowca, jak i wzgórze Gomólnik były rzadziej odwiedzane przez turystów, częściowo z powodu niewystarczającego oznakowania szlaku. Jednak wraz z niedawnym dodaniem tarasu widokowego, ma się to zmienić.