Festiwal sztuki dobiega końca

Festiwal sztuki dobiega końca

Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez zamkowych, wpisując się w historię zarówno zamku, jak i miasta. Jako wpływowa i znacząca okazja, jest to największy festyn majowy na Dolnym Śląsku. Co roku do zamku przybywają goście nie tylko z Dolnego Śląska, ale także z innych regionów kraju, aby podziwiać kompozycje kwiatowe w jego komnatach i na terenie. Jest w czym wybierać, ponieważ niezliczone rzesze ludzi dbają o każdy aspekt zamku, zapewniając perfekcję w najdrobniejszych szczegółach.

Podczas tegorocznego Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ uczestnicy zostaną oprowadzeni po zamkowych korytarzach śladami najsłynniejszej mieszkanki zamku – księżnej Daisy von Pless. Jej tajemniczy ogród i zapiski z dziennika posłużą mistrzom florystyki jako inspiracja do tworzenia wymyślnych kompozycji kwiatowych. Wyjątkowym elementem tegorocznego festiwalu jest udostępnienie piątego piętra Zamku Książ, gdzie zostanie zaprezentowana wystawa florystyczna.

Na majówce w Zamku Książ można podziwiać nie tylko pięknie ozdobione kwiatami sale zamkowe. To impreza przeznaczona dla całej rodziny, ze specjalnymi eksponatami i atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W specjalnej strefie rodzinnej na pierwszym piętrze przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą codzienne warsztaty florystyczne, podczas których dzieci będą mogły wykonać własne kompozycje kwiatowe.