Doszło do tragedii – mężczyzna utonął w rzece

Doszło do tragedii – mężczyzna utonął w rzece

Rodzina poszukuje osób mogących udzielić informacji na temat zdarzenia, które miało miejsce z piątku wieczorem na sobotę w okolicach Wyspy Słodowej, gdzie w Odrze tragicznie utonął 30-letni mężczyzna. Obecnie śledztwem zajmuje się prokuratura. Krewni 30-latka samodzielnie poszukiwali świadków nieszczęśliwego zdarzenia w pobliżu Wyspy Słodowej. Siostra mężczyzny zamieściła na Facebooku wpis, który spotkał się z dużym odzewem. Od tego czasu zgłosiło się wielu świadków, którzy opowiedzieli o szczegółach tej tragicznej nocy.

Z uwagi na zaistniałą sytuację śledztwo prowadzi prokuratura Wrocław Stare Miasto i z tego powodu nie możemy udzielać żadnych informacji w tej sprawie – mówi podkomisarz Wojciech Jabłoński z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Wieczorem 29 kwietnia ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w pobliżu Wyspy Słodowej wypatrywali 30-letniego mężczyzny, który zamierzał wejść do Odry. W pewnym momencie mężczyzna zawołał o pomoc, po czym zniknął pod powierzchnią wody.

Po dotarciu na miejsce ratownicy natychmiast rozpoczęli działania ratownicze. Poszukiwania rozpoczęli na podstawie informacji przekazanych przez naocznych świadków. Nurek z JGR 1 PSP we Wrocławiu przeszukiwał Odrę w poszukiwaniu mężczyzny.