Historyczne mauzoleum 80 kilometrów od Wrocławia

Historyczne mauzoleum 80 kilometrów od Wrocławia

Trumny rodziny hrabiów von der Rocke-Volmerstein pochowane w Mrokocinie, który znajduje się w gminie Kamieniec Ząbkowicki, przyciągają turystów, którzy szukają intensywniejszych wrażeń i są zainteresowani poznaniem mniej znanych aspektów historycznych regionu. Jednak miejsce to przyciąga również cmentarnych padalców i entuzjastów Urbexu, co jest niefortunne. Przyszłość tego historycznego miejsca, znajdującego się na starym i zarośniętym cmentarzu w pobliżu zachwycającego pałacu Marianny Orańskiej, pozostaje nieznana.

To miejsce posiada pewien urok, który przyciąga tych, którzy kochają miejskie eksploracje, zagadki i emocje. Chętnie odwiedzają to miejsce osoby poszukujące niekonwencjonalnych i niezbadanych miejsc, np. turyści. Dodatkowo dokumentaliści amatorzy, którzy typowo przepadają za tym regionem, przyjeżdżają tu, aby uwiecznić na zdjęciach zanikające stopniowo z czasem zabytki.

Niestety, przybywają tu również rabusie grobów w poszukiwaniu cennych przedmiotów. Odzież, w której chowano zmarłych, została już skradziona. Jednak szkielety widoczne przez starożytne trumny pozostawiają silne wrażenie… wygląda na to, że ktoś je otworzył i zostawił w takim stanie.