Hubert Hurkacz, polski tenisista, obejmuje rolę ambasadora w akcji edukacyjnej "Porusz serce"

Hubert Hurkacz, polski tenisista, obejmuje rolę ambasadora w akcji edukacyjnej "Porusz serce"

Polski sportowiec, Hubert Hurkacz, znany z gry w tenisa, został oficjalnie mianowany ambasadorem dla akcji edukacyjnej o nazwie „Porusz serce”. Celem tej inicjatywy jest kształtowanie świadomości społeczeństwa na temat istotności szybkiego działania w przypadku napotkania osoby doznającej nagłego zatrzymania krążenia. Kampania ta ma na celu pokazanie, jak kluczowa jest natychmiastowa reakcja i podjęcie próby resuscytacji przez świadków takiego zdarzenia.

Inicjatywę o nazwie „Porusz serce” zainicjował i nadzoruje Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (UMW). Kampania ta jest adresowana głównie do młodzieży w wieku szkolnym oraz dorosłych i realizowana jest na terenie miasta Wrocław.

Monika Szymańska-Antosiak, odpowiedzialna za komunikację i marketing Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, poinformowała Polską Agencję Prasową w czwartek, że instytucja zawarła umowę z Hubertem Hurkaczem, który będzie pełnić rolę ambasadora w tej kampanii.

„Hubert Hurkacz wziął udział w nagraniu filmu, który będzie istotnym elementem naszej kampanii. Chcieliśmy, aby akcja „Porusz serce” była reprezentowana przez znane postacie z Wrocławia, a Hubert Hurkacz, jako czołowy polski tenisista, spełnia to kryterium. Dodatkowo, zaangażowaliśmy do współpracy dwa lokalne kluby sportowe: Śląsk Wrocław, specjalizujący się w piłce nożnej, oraz żużlowy klub WTS Betard Sparta Wrocław” – wyjaśniła Szymańska-Antosiak.